• Ülemiste City Tervisemaja 2, Sepapaja 12,Tallinn 11415
  • E-R 9:00 - 17:00
  • Telefon: 603 6020

Hammaste valgendamine

Hammaste LED, laser, fläsh või zoom valgendus on üks populaarseimaid kosmeetilisi protseduure hambaravis, kuidas muuta oma naeratus säravamaks. Professionaalne hammaste valgendamine on ka üks ohutumaid ja tõhusamaid protsesse esteetilises hambaravis. Roseni hambakliinikus kasutame üle 20 aastase kogemusega Saksa firma Whitesmile Fläsh LED valgendussüsteemi. LED lamp ei eralda UV-kiirgust ega liigset soojust, mistõttu väheneb protseduuri käigus ja hiljem tekkida võiv hammaste tundlikkuse risk.
Valgendamise eelduseks on terved hambad ning valgendamisele allub vaid hambakude, olemasolevad kroonid ja täidised valgendamisel oma värvust ei muuda.

Valgendamise aja broneerimiseks palun helistada meile telefonil 603 6020.
Protseduuri kestvus on ligi kaks tundi.

hammaste valgendamine

Enne valgendamist

Hammaste pigmenteerumist põhjustavad nii toidus kui ka jookides sisalduvad parkained, suitsetamine, hammaste üldine vananemine, trauma ning ka mõned ravimid. Enne valgendamist tuleks konsulteerida oma hambaarstiga, et hinnata hammaste olukorda. On oluline, et enne protseduuri oleks parandatud kõik hambaaugud, et igemed oleks terved ning oleks eemaldatud hambakivi ja katt. Parima tulemuse saavutamiseks peaksid hambapinnad olema võimalikult puhtad, et geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt.
Hammaste LED valgendus ei ole soovitatav rasedatele, imetavatele emadele, lastele vanuses alla 18 aastat ning patsientidele, kellel on allergia või ülitundlikkus mõne valgendusgeelides kasutatava komponendi suhtes. Selline valgendamine ei sobi ka juhul, kui esineb tundlikkus valgusreaktsioonide suhtes.

 

Valgendamise protseduur

Protseduurile tulles määratakse esmalt Teie hambatoon ning hammastest tehakse pildid, mis annavad võimaluse näha oma hambatooni enne ja pärast valgendust. Igemed kaetakse spetsiaalse igemekaitse geeliga ning seejärel kantakse hammastele vesinikperoksiidi sisaldav valgendusgeel, mida aktiveeritakse selleks ettenähtud LED valgustiga 15 minutit. Seejärel geel eemaldatakse ja kaetakse hambad uue geeliga. Protseduuri korratakse kokku 1-3 korda. Protseduuri lõppedes loputatakse geel maha ja eemaldatakse igemekaitse ning hambapinnad töödeldakse tundlikkust vähendava geeliga. Ajakulu kogu protseduurile võib olla kuni kaks tundi.

 

Hammaste valgendusjärgne hooldus

Protseduuri järgselt võivad hambakaelad ja igemed olla tundlikud. Soovitav on vältida väga külmi või kuumi sööke ning jooke. Samuti tuleks vähemalt kahe päeva kuni nädala jooksul hoiduda tugevalt pigmenteeruvate toitude ja jookide (kohvi, tee, mustikad, vein jne) tarbimisest ning suitsetamisest.
Valgendamise tulemus võib püsida 3-5 aastat, kuid see sõltub palju hügieenist, toitumistavadest ja kahjulikest harjumustest nagu näiteks suitsetamine. Tulemuse pikemaks püsimiseks oleks hea kasutada ApaCare, BioMin või Opalescence hambapastat ning kord aastas teha soodapuhastust ehk pärlipesu.

Suuhooldustooteid soovitame osta Suutervis.eu poest, kasutades kupongi “REF28ENVUDJ” saad tavahinnaga toodedelt esimesel ostul 10% soodustust.