• Rotermann City Valge maja II korrus, Roseni 12, Tallinn 10111
  • E-R 9:00 - 17:00
  • Telefon: 603 6020

Hammaste pärlipesu ja soodapuhastus

Soodapuhastus aitab suu puhtana hoida

Hammaste pärlipesu, Air-flow puhastus ehk soodapuhastus on hammaste puhastamine vee, õhu ja spetsiaalse soodapulbri abil. See aitab suu puhtana hoida, sest ka kõige perfektsema suuhügieeni korral on kohti, kuhu hambahari ja -niit ei ulatu.

Soodapuhastuse käigus juhitakse hammastele suruõhu ja vee juga, milles sisalduvad naatriumvesinikkarbonaadi ehk soodagraanulid eemaldavad hammastelt pigmendi ja katu ning hammaste vahele kinni jäänud toiduosakesed. Protseduur kestab 45 minutit kuni tund, mille jooksul suudame põhjalikult puhastada kõik hambad ja hambavahed. Tulemuseks on siledad ja loomulikult säravad valged hambad. Selline puhastus tagab ka parema hingeõhu ning suust kaob paha maitse ning hambad on bakterite ja katu tekkimise vastu paremini kaitstud.

Tugevamat hambakivi pärlipesu ei eemalda. Sellisel juhul on vajalik eelnevalt ka mineraliseerunud katu ehk hambakivi eemaldamine ultraheliaparaadi abil, pärast mida poleeritaksegi hambad soodapesuga jäänuk-katust ja pigmendist puhtaks.

Enne protseduuri

Protseduur ei sobi igemepõletikuga ja kergesti veritsevate igemetega patsientidele. Eelnevalt tuleb läbida igemeravi ja seejärel võib soodapuhastust teha. Seetõttu veendume alati enne protseduuri, et patsiendil ei oleks igemepõletikku.

Peale protseduuri

Kindlasti tasub meeles pidada, et kuigi soodapesu ei kahjusta hambapinda ega ka igemeid, siis protseduuri käigus uhutakse maha ka hambaid kattev ja kaitsev süljekiht, mis taastub sülje proteiinide mõjul umbes kahe-kolme tunniga. Selle aja jooksul ei ole soovituslik süüa, juua ja suitsetada, kuna see võib tuua kaasa hammaste värvumist.

Suurpuhastus kuni paar korda aastas

Soodapuhastus on vajalik täiendus teie igapäevasele suuhügieenile. See on eriti soovitatav neile, kes tarbivad kohvi, teed, punast veini või tubakatooteid. Samuti sobib see ideaalselt breketite kandjatele kuna aitab tõhusalt puhastada raskesti ligipääsetavaid kohti.
Olles hammastele täiesti ohutu, on tulemuse säilitamiseks soovitatav pesu teha regulaarselt üks kuni kaks korda aastas.

Hinnad

Pakett 1: Pigmendi eemaldamine Air-Flow soodapritsiga (visiiditasu, Optragate suuavaja, soodapuhastus) – 138 €
Pakett 2: Pigmendi ja hambakivi eemaldamine Air-Flow soodapritsi ja ultraheliga (visiiditasu, Optragate suuavaja, ultraheli puhastus, soodapuhastus) – 158 €