Implantoloogia
Implantaat on tehisjuur, millega on võimalik asendada puuduolev hammas.
Põhjuseid hamba kaotuseks on mitmeid. Tagahammaste kaotuse sage süüdlane on hambakaaries ja selle tüsistused. Esihammastel tihti ka trauma. Hamba asendamine on nii esteetika kui ka funktsiooni taastamise küsimus.
Kui hammas on juba eemaldatud või eemaldamine on plaanis, tasub konsulteerida hambaarstiga. Konsultatsioonil saab vestluse käigus arutada, kas parim viis hamba asendamiseks on hambaimplantaat, sild või mõni muu proteesi liik.
Konsultatsiooniks ja raviplaani koostamiseks saame vajaliku lisainformatsiooni hammaste panoraamülesvõttelt. Lisaks röntgenuuringule aitavad ravi planeerida ka intraoraalsed fotod.
Implantaat paigaldatakse juhul, kui teistes hammastes on eelnevalt likvideeritud kaariesekolded ning ka igemete seisund on hea. Patsient peab tundma koduse suuhügieeni võtteid (hambahari, hambaniit, hambavaheharjad). Implantaadi tervist mõjutavad kahjulikud harjumused (suitsetamine) ja patsiendi üldtervis (diabeet).
Implantatsiooni paigaldamise täpsemaks planeerimiseks on vajalik 3D uuring (CBCT uuring). Uuring annab ülevaate luu paksuse kohta puuduva hamba piirkonnas.
Implantaadi paigaldamine on protseduur, mida teostatakse lokaalanesteesias ehk tuimestatakse suus piirkond, kuhu implantaadi kruvi asetatakse. Peab arvestama asjaoluga, et implantaat vajab aega luustumiseks ja krooni valmistamisega alustatakse alles mitme kuu möödudes (täpsemalt hindab seda arst iga juhtumi puhul eraldi).
Implantaadi kroon valmistatakse individuaalselt ja vajab vähemalt 2-3 visiiti.
Implantaadi kandjatel on soovituslik külastada hambaarsti või suuhügienisti iga 6 kuu möödudes, et suu tervis püsiks korras ja aja jooksul tekkinud ladestused saaksid piisava intervalliga eemaldatud. Terved igemed on eelduseks heale implantaaditervisele.